Special rozhovor s Hogretou

28. února 2013 v 7:00 | Jana |  Special rozhovory
Tentokrát mám pro vás další special rozhovor s Hogretou(hogreta.blog.cz).

Moje otázky:

1.Kolik let ti bylo,když si začala blogovat?(jestli si začala s jinýma blogama,napiš mi prosím ještě kolik ti bylo,když si začala s tímhle blogem)
2.Když sis založila blog,chtěla si ho mít slavný?
3.Po jaké době od založení blogu se stal tvůj blog slavnější?
4.Jsi se svým blogem spokojená?Jsi spokojená s návštěvností a komentáři?
5.Najdeš někdy na blogu nějaké urážlivé komentáře?
6.Chodíš i na jiné blogy?Jestli jo,který je tvůj nejoblíbenější.(napiš prosím jen jeden)
7.Jak ses dostala k tomu,že píšeš pro krásná.cz?Baví tě to?
8.Píšeš radši pro krásná.cz nebo na blog?
9.Co si myslíš o blogerkách:Lady Vanilka,Lapri a Dragell?
10.Co by si vzkázala nebo poradila blogerkám,které mají blog třeba už 1 rok,píšou pravidelně články atd. a chtěli by mít velkou návštěvnost a být trochu slavné jako ty,ale pořád se jim to nedaří?

Její odpovědi:

1.Toto je můj první blog, začala jsem blogovat, když mi bylo necelých devatenáct let.
2.Založila jsem si blog především proto, že ráda píšu - a blog mi to maximálně umožňuje. Nemyslím si, že jde udělat se slavným kvůli blogu, o blozích ví většinou jenom samotní blogeři. A co je nějakých dvě stě nebo tři sta lidí, co o mém blogu vědí, oproti deseti milionům obyvatel ČR:).
3.Jak jsem napsala, nemyslím si, že je můj blog slavný. Pod pojmem "sláva" si představuju trošku něco jiného. A upřímně? Ještě že tak :-D.
4.Nejsem typ člověka, který by dělal z donucení něco, s čím nakonec není spokojený. Kdybych nebyla s blogem spokojená, pravděpodobně bych se ho snažila změnit a kdybych i tak nebyla spokojená, věnovala bych se raději něčemu jinému, než blogování. A jestli jsem spokojená s návštěvností a komentáři? Já jsem ráda za každého, kdo na můj blog zavítá, takže spokojená rozhodně jsem:).
5.Myslím, že to k tomu blogování tak trochu patří. Člověk se nikdy nezavděčí všem a zdánlivá anonymita internetu spoustě lidem umožňuje nadávat někomu, koho nikdy ani neviděli a neví o něm vůbec nic. Ale z toho si ani nic moc nedělám, protože člověk, který se baví tím, že někoho uráží a ponižuje, nemůže být ve svém životě šťastný. Navíc takoví lidé většinou ani neumí argumentovat, jejich příspěvky postrádají logiku - a znáš to, hádat se s blbcem prostě nejde. Navíc jsem si docela jistá, že člověk, který je pod rouškou anonymity "za frajera", by ve skutečném životě, kdyby mě potkal, držel "hubu a krok" a pravděpodobně mi ještě vykal.
Něco trošku jiného je, když někdo napíše komentář, který sice není pěkný, ale je věcný a logický. Jedině nad takovým komentářem se potom zamyslím a třeba mě i zamrzí, že jsem někoho v článku omylem něčím urazila (i když to nebylo v plánu). Ale tohle jsou komentáře, které mají hlavu a patu, je to oprávněná konstruktivní kritika. Hloupé komentáře, které jenom nadávají, se mě nemůžou nijak dotknout. Nejsem malá holka - a takové chování to je jak "na dvorečku na písečku" - prostě směšné a dětinské. Nic, co by se dalo brát vážně:).
6.Když mám dostatek času, ráda zajdu i na jiné blogy. Říct jeden nejoblíbenější blog je těžké, protože různé blogy jsou o různých věcech a některé mezi sebou nejdou ani porovnávat. Jak se dá taky porovnávat například komixový blog s dívčím blogem? Ale pokud po mě chceš jedno jméno, tak řeknu Dragell. Ona mě k blogování vlastně navedla, bez ní bych neblogovala, takže ji první místo na blogovacím žebříčku rozhodně musí patřit:).
7.Jak jsem se k tomu dostala? O krásné jsem se dozvěděla z televize - když začínala, bylo o ní poměrně dost reklam. Brala jsem to jako možnost zviditelnění svého blogu, takže jsem tam čas od času poslala článek. A po nějaké době se mi sami ozvali, jestli bych pro ně nechtěla psát jako stálá blogerka - a já souhlasila.
8.Jak kdy. Krásná.cz je určená především mladším dívkám, než jsem já, je tedy pro trochu jinou cílovou skupinu čtenářů, než ty, které mám na blogu. To, co mám na blogu, bych si často nemohla dovolit zveřejnit na Krásné - a to samé naopak, to co napíšu na Krásnou, si často nemůžu dovolit zveřejnit na svém blogu. Takže záleží především na tom, co mám právě chuť psát.
9.Jako první bych chtěla říct, že Lady Vanilku ani Lapri neznám osobně, tedy je nemůžu soudit. Lady Vanilka je šestnáctiletá holka, která si užívá života, občas napíše něco dobrého, občas nějakou blbost - ale to k tomu věku prostě patří a rozhodně si o ní nemyslím nic špatného. Lapri je mi věkově blíž - a o to méně ji rozumím, protože jsme každá úplně jiná. Bydlí stejně jako já v Ostravě, ale z deníčkových zápisků nás obou to spíš vypadá, jako bychom žily úplně v jiných zemích a jiných poměrech. Ona se baví, chodí na Stodolní, netají se tím, že se občas ožere nebo udělá nějakou blbost. Obléká se úplně jinak než já. S jejími názory často nesouhlasím a nerozumím ji. Ale pozor, já neříkám, že je to takhle špatně! Jí to tak vyhovuje, takže je to jen a jen její věc, mi do toho vůbec nic není. Jsme prostě každá jiná a v reálu bych si s ní asi prohodila pár zdvořilostních frází, ale jinak bychom si neměly co říct. A Dragell? Nebýt Dragell, tak nebloguju. Narazila jsem na ni přes internet, zabývala se stejným oborem jako já a vlastně mě přesvědčila, že blogování není o nic horší než psaní vlastních internetových stránek (které jsme si do té doby psaly obě). Před půl rokem se naše cesty opět svedly dohromady - Dragell studovala stejný obor na vysoké škole v Brně jako já v Ostravě, a potřebovala přestpoupit. A tak přijela do Ostravy, ubytovala jsem ji u sebe, ukázala ji školu - a Dragell nyní bydlí na koleji asi deset minut autobusem ode mně, chodí na stejnou školu, na stejný obor (jenom o ročník níž) a občas se sejdeme na čaj nebo na zákusek. Mám ji ráda, nemůžu o ní říct vůbec nic špatného. Vím, že je to hodně citlivá dívka, která se místy až příliš podceňuje, ale rozhodně je to hodná holka:).
10.Návštěvnost je hodně o tom "umět se prodat", "umět o sobě dát vědět". Člověk může psát sebelepší články, ale když o jeho blogu nikdo neví, nikdo mu tam nebude chodit. Tím ale rozhodně nechci říct, že by blogerky měly spamovat! Ale chodit po navštěvovaných blozích a dávat smysluplné komentáře, které čtenáře donutí kliknout. Taky je dobré se zviditělňovat jinde, než na blogu. Když napíšu o něčem článek a pak se o podobném tématu zmiňuji kdekoli na internetu, připojím k tomu odkaz na tento článek. Dobré zviditelnění je taky Autorský Klub tady na blogu.cz nebo třeba psaní článků na téma týdne (TT). Také bych zmínila psaní článků na témata, které lidé často vyhledávají. Když člověk napíše článek ve kterém jsou recepty na cukroví, ale dá tomu nadpis "Mňamka", těžko to někdo při hledání receptů najde. Když však takovému článku dá sice fádní, ale všeříkající nadpis "Domácí recepty na nejlepší vánoční cukroví", pak má mnohem větší šanci, že čtenáři přijdou.
Ale v neposlední řadě bych jim poradila, aby blogování nebraly tak vážně. Reálný svět je mnohem důležitější, než jakýkoli blog a návštěvnost kolem něho. Blogerky by neměly zapomínat, že blog by pro ně měl být především zábava - a tak by mu rozhodně neměly všechno podřizovat a brát ho tak vážně. Potom to totiž člověk začne brát jako povinnost, nebude mít ze psaní článků potěšení - a tohle čtenáři vždycky vycítí.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti rozhovory na blogu?

Jo,moc!
Jo
Jen některé
Trochu
Ne

Komentáře

1 Týna Týna | E-mail | Web | 28. února 2013 v 15:25 | Reagovat

Dobré otázky :)
Znám ji :)

2 Miranda Miranda | Web | 28. února 2013 v 20:58 | Reagovat

To je fakt dobré! Dobře se to čte a pokládáš skvělé otázky ;)

3 jana-janishka jana-janishka | Web | 1. března 2013 v 6:24 | Reagovat

[1]: Díky!

[2]: Díky moc!

4 hogreta hogreta | E-mail | Web | 16. ledna 2014 v 23:54 | Reagovat

Po delší době jsem opět narazila na tvůj blog a na tento rozhovor se mnou. A jak se mnou - a jak se tak dívám, já ti tady nenapsala žádný komentář, takže to musím napravit:).

Chtěla jsem ti jen říct, že si moc vážím toho, že jsi se mnou chtěla napsat rozhovor. Znamená to pro mně, že mám čtenáře, kteří na můj blog rádi chodí - a pro čtenáře to přece všechno dělám:). Takže opravdu moc děkuji:)

5 jana-janisha jana-janisha | Web | 17. ledna 2014 v 6:10 | Reagovat

[4]: Díky! Jsem ráda, že ses na můj blog podívala.
Myslím, že máš a ještě dlouho budeš mít spoustu čtenářů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama