Říjen 2011

Knihy

31. října 2011 v 7:00 | Jana |  Názory
Tady mám pro vás pár doporučení na knížky.Jsou fakt bezva a stojí za to si je přešíst!
Horor mezi dunami-je o třech kamarádkách a ty společně odhalí zločince a přitom jim jde hodně o krk,tuto knihu si určitě prečtěte! Je to jedne z nejlepších!
Dvojčata v průšvihu-je to o dvojčatech,jedna z nich chce jít na internát,ale tam je jen jedno stipendium, a tak píšou testy a stipendium dostane ta která tam ani moc nechtěla.Ta druhá se na ni naštve a jak to bude dál si přečtěte.
Přežít-jeden kluk musí jet na sportovní tábor ikdyž je co se týče sportu velké nemehlo.Nakonec díky němu jeho družstvo vyhraje závod,ale jak to je si přečtěte.
Pohřben zaživa-dva kamarádi jedou na dovolenou a tam potkají nějaké dva kluky,kteří jim dělají naschvály a jednoho z kluků zahrabou pod písek a málem i zraní.Nakonec ten zahrabaný kluk zachrání život tomu zlému.
Jsem superstar-je to o holce která jde na casting a tam se totálně znemožní-spadne jí tričko a ona tam bude spát úplně nahá.Nakonec ale nahraje své CD,ale mezitím ji čeká hodně nástrah a rozhodně jí to nezávidím.

Další:Hříbě jménem hvězda-s větrem o závod,witch (různé díly) a plno dalších

Poradna-odpovědi

30. října 2011 v 7:00 | Jana |  Návody,tipy a rady
Jsem ráda,že jste mi poslali nějaké otázky,tady jsou i s odpovědma:

Ahoj,mám velký zlozvyk:koušu si nehty a chtěla bych tvou radu ohledně toho jak s tím přestat.
Já jsem si nikdy nehty nekousala,ale vím,že to dělá spousta lidí. Zkus si třeba koupit nalepovací nehty-ty se ti kousat chtít nebudou. Většinou si lidé koušou nehty,protože se něčeho bojí nebo jsou ve stresu,tak si třeba kup antistresový míček a místo kousání nehtů ho mačkej.

Jak zvíšít návštěvnost mích blogů?
Zkus psát třeba i o tom co lidi zajímá,ale i o tom co zajímá tebe.Zkus vymyslet nějaké nové rubriky a témata,aby si tam každý našel něco pro sebe.Udělej si hezký dess a piš články pravidelně-to si lidi zvyknou,že u tebe budou mít co šíst a budou tam třeba chodit častěji.

Jaký program je potřeba stáhnout na překrásný dessign?
Tak to ti vážně neporadím.Já jsem si dělala dess sama,takže nevím.

Nikdo si mne nevšímá..... Jak se mám zviditelnit?....
Možná je to tím,že si moc tichá. Zkus se víc bavit a zapojuj se do nějakých rozhovorů. Nebo zkus jiný styl oblékání. Jestli chodíš oblečená staromodně,tak se není co divit.Nakup si nějaké modernější oblečení.Uvidíš,že časem se to zlepší!

Déšť

29. října 2011 v 7:00 | Jana |  Témata týdne
Déšť mám docela ráda,ale někdy ho fakt nesnáším.Třeba když jsem venku bez deštníku a začne pršet,tak se mi to moc nelíbí. Ale zase na druhou stranu ráda pozoruju kapičky deště jak padají na okno. Někdy je jich tolik,že to na okno úplně bouchá a je to jakoby měl to okno vyrazit.
Nejvíce se mi líbí fotky v dešti,protože je tam vidět kapička deště a v ní někdy i odraz nějaké osoby.
A co vy? Máte rádi déšť?

Léto nebo zima?

28. října 2011 v 7:00 | Jana |  Názory
Často se mě někdo ptá jaké roční období mám nejradši nebo jestli mám radši léto nebo zimu a já nikdy nevím odpověď. Léto mám ráda,protože je teplo,můžu se koupat a můžu jet k moři.Taky jsou prázdniny a jezdím na dovolené. Zimu mám ale taky ráda. To zase můžu lyžovat a bobovat. Jsou Vánoce,padá sníh,můžu stavět sněhuláka a koulovat se s kamarádama. Prostě se nemůžu rozhodnout co je lepší. A co vy? Jste na tom stejně?

Hvězdy na obloze

27. října 2011 v 7:00 | Jana |  Názory
Už jste někdy viděli pdat hvězdu? Já ano! A bylo to úžasné! Byl to sice jen malý okamžik,ale bylo to skvělé!!!!!!! Bylo to o víkendu kolem desíti hodin večer. Chtělo se mi spát ale touha vidět padající hvězdu byla větší. Tak jsme čekala a pozorovala tu krásnou oblohu,kde byly tisíce hvězd.A pak se to stalo.Uviděla jsem padat hvězdu a byla jsem strašně šťastná a hned jsem si něco přála.

Pár zajímavostí o hvězdách:
Hvězdy (kromě Slunce) na noční obloze vidíme jako zářivé body s různou jasností či zabarvením. Jasnost hvězd rozlišujeme jako její hvězdnou velikost či magnitudu a pouhým okem vidíme hvězdy do 5 či 6 hvězdné velikosti. Těchto hvězd je pouhým okem vidět asi 10 000 a jsou do vzdálenosti asi 800 světelných let. I přesto, že se hovoří o velikosti, jde pouze o její jasnost, neboť skutečné rozměry hvězd můžeme pozorovat jen zřídka a to pomocí dalekohledů.


Toto není můj obrázek,ale je to hodně podobné.

Výzdoba na párty

26. října 2011 v 7:00 | Jana |  Výzdoba
Budeš mít oslavu narozenin nebo chystáš nějakou párty? Tak tady máš pár rad k výzdobě:

1. nastříhej pruhy z krepového papíru a zavěs je různě po pokoji ke stropu
2.nachstej sklenicky a na ně nalep vlastnoručně vyrobené jmenovky
3.pověz na strop třeba nějaké lampiony
4.nachystej si i konfety a v průběhu párty je rozhoď po pokoji
5.kup nebo vyrob nějaké škrabošky a pak je rozdej hostům
6.nafoukni balonky a rozhoď je po pokoji

Je toho ještě mnohem víc,ale hlavně nezapomeň přichystat nějaký program,ať se hosté nenudí!

Kočičí bratři

25. října 2011 v 7:00 | Jana |  Fotopříběhy
Tohle je můj první fotopříběh:

Narodily se jednou malá koťátka.

Dva kocourci k sobě měli hodně blízko.

Dělali spolu úplně všechno. Nejradši si spolu hráli,ale...

...jednoho dne musel jeden z nich dejít k novým majitelům.

Druhý kocourek ho ale nechtěl stratit, a proto utekl z domova.

Dlouho se toulal světem až najednou...

...narazil na malý domeček u rybníčka a tak se rozhodl, že půjde dovnitř.

Byl štěstím bez sebe když na židličce uviděl svého straceného brášku.

Začali si spolu hned hrát a mazlit se!

Už zůstali navždy spolu a toulali se po světě...

Mrtvo v ulicích

24. října 2011 v 7:00 | Jana |  Názory
V sobotu mi nebylo moc dobře,bolelo mě v krku a trochu i hlava a tak jsem se rozhodla,že se půjdu projít. Šla jsem nakoupit ať je ta moje procházka alespoň trochu užitečná. Cestou do obchodu jsem viděla asi tak pět lidí a to byly asi tak tři hodiny. Všude bylo mrtvo,jako kdyby všichni zmizeli. Žádné děti si nehrály venku a ani psi neštěkali. Bylo to dost divné. Cestou z obchodu jsem šla přes náměstí a tam taky skoto nikdo,ten tři nebo čtyři lidi. Nechápu to,copak už žádné děti nechodí ven si jen tak pokecat? A nikdo se nejde jen tak projít?
Pochopila bych to,kdyby to bylo přes týden a brzo ráno nebo pozdě večer ale v sobotu kolem tří hodin?

Poradna-otázky

23. října 2011 v 7:00 | Jana |  Návody,tipy a rady
Rozhodla jsem se dát na blog poradnu. Budu vám tady radit o tom co vás bude zajímat. Vaše otázky napište do zprávy autorovi a až jich bude víc,tak na ně v jednom článku odpovím.
Jestli máte nějaký problém a potřebujete poradit nebo se někomu svěřit,tak mi napište!

Kdo nemá v hlavě má v nohách...

22. října 2011 v 7:00 | Jana |  Názory
Taky se vám stává,že chcete něco udělat a vzpomenete si na to až budete pryč? Mě teda často...
Třeba dneska ráno jsem si chtěla nachystat pití do školy a samozřejmě sem zapoměla a když už jsem skoro šla ven,tak jsem si vzpoměla a utíkala si to pití nachystat. Docela jsem si mákla,protože jsem šla pozdě. Nebo třeba ,myslím že před týdnem,jsem si zapoměla nachystat některé učebnice do školy a vzpoměla jsem si na to až v polovině cesty.Naštěstí jsem měla trochu času a tak jsem se vrátila domů a vzala věci.Pak jsem zase-jakovždy utíkala,abych stihla školu.
A co vy? Jste na tom stejně nebo nemáte díravou hlavu jako já?